2024-ieji – unikalūs metai „Urbo“ banko istorijoje
2024-ieji „Urbo“ bankui buvo permainų metai. Didžiausias pasikeitimas – kad praėjusių metų vasario 1 d., po daugiau nei trijų dešimtmečių istorijos, lietuviško kapitalo Medicinos bankas tapo URBO. Tačiau permainų, pokyčių bei ambicingų projektų buvo ir daugiau.
Apžvelgdamas praėjusius metus, „Urbo“ banko administracijos vadovas Marius Arlauskas pirmiausiai išskiria banko pavadinimo keitimą. Naująjį vardą įkvėpė viena gražiausių Lietuvos vietų – Neringoje esantis Urbo kalnas, ant kurio stovi Nidos švyturys.
„Kadangi esame lietuviško kapitalo bankas, norėjome, kad tai atsispindėtų ir naujajame pavadinime. URBO – tvirtas, skambus ir gerai įsimenamas vardas, puikiai atspindintis pagrindines mūsų vertybes – lietuvišką ambiciją, tikslo siekį, aiškią kryptį ir atvirą požiūrį“, – sako M. Arlauskas.
Dar vienas svarbus pokytis – kad praėjusių metų kovo mėnesį centrinė banko būstinė, kartu su klientų aptarnavimo centru Vilniuje, persikėlė į naujas patalpas garsaus JAV architekto Danielio Libeskindo suprojektuotame naujame verslo centre „Artery“ Konstitucijos prospekte. Išsikėlęs iš istorinio pastato Pamėnkalnio gatvėje, kuriame veikė beveik tris dešimtmečius, bankas užvertė dar vieną svarbų savo istorijos puslapį.
Praėjusių metų pradžioje taip pat buvo parduotas ir Kaune banko valdytas, tarpukariu statytas ir į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą įtrauktas pastatas. Su naujuoju pastato savininku sutarta, kad veiklą bankas jame dar vykdys trejus metus.
Pasak M. Arlausko, „Urbo“ bankas siekia susitelkti į savo tiesioginę veiklą, o tokias funkcijas, kaip nekilnojamojo turto valdymas, nusprendė patikėti šios srities profesionalams.
„Nuolat ieškome galimybių ir sprendimų, padedančių užtikrinti darbuotojams kuo palankesnes darbo sąlygas, o klientams – kuo patogesnę, lengviau pasiekiamą lokaciją. Būtent tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios pakeitėme pagrindinės būstinės vietą Vilniuje, aktyviai ieškome galimybių persikelti į patogesnį ir modernesnį biurą Kaune, taip pat nuolat atnaujiname ir modernizuojame kitus Lietuvoje esančius banko padalinius“, – pasakoja „Urbo“ banko administracijos vadovas.
Pokyčių netrūko ir kasdienėje veikloje
Kartu su pavadinimo keitimu bankas pristatė ir visiškai atnaujintą interneto svetainę www.urbo.lt, kuri buvo sukurta, atsižvelgiant į kuo patogesnį, ergonomiškesnį ir intuityvesnį valdymą bei patogumą klientui.
„Nedaug kas žino, bet „Urbo“ bankas (tuomet dar Medicinos bankas) buvo vienas pirmųjų Lietuvoje, įdiegęs internetinę bankininkystę. Siekis suteikti savo klientams geriausią internetinės bankininkystės patirtį ir patogiausius elektroninės erdvės sprendimus išlieka nepakitęs“, – užtikrina M. Arlauskas.
Kartu su kitais finansų rinkos dalyviais – Baltijos šalių bankų asociacijos ir finansinių paslaugų teikėjais – „Urbo“ bankas balandžio pradžioje pristatė vieningą ESG (aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos) klausimyną, padedantį supaprastinti ESG duomenų rinkimo procesą ir įmonių tvarumo vertinimą.
Taip pat balandį buvo pasirašyta ir partnerystės sutartis su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (dabar UAB ILTE), siekiant padidinti finansavimo prieinamumą žemės ūkio subjektams, veikiantiems žemės ūkio veiklos, produktų gamybos ir perdirbimo bei kaimo plėtros srityse.
Finansuoti ir kiti įdomūs projektai
Vien paskolomis žemės ūkiui „Urbo“ bankas neapsiribojo. Banko suteiktos finansinės injekcijos padėjo daugybei verslo atstovų, veikiančių įvairiose srityse. Tarp įdomiausių finansuotų projektų – ir perlito kasyba Turkijoje, ir ekologiški mikroautobusai Šiaulių bei Panevėžio rajonų savivaldybėse, ir alergijų tyrimus atliekančios įmonės „Imunodiagnostika“ sukurtas molekulinis kraujo tyrimų modelis.
„2024-aisiais taip pat padėjome į naujas patalpas persikelti Tylos muzikos studijai Kaune, prisidėjome prie išmaniųjų verslo erdvių parkus Lietuvoje valdančios įmonės „NordSpace“ veiklos plėtros ir padėjome atnaujinti Vilniaus Naujininkų simboliu tapusį „Taksi parko“ pastatą. Įdomių ir įkvepiančių projektų buvo daugybė ir visų išvardinti tikrai nepavyks“, – džiaugiasi M. Arlauskas.
Dėmesys fiziniams klientams
Nuo šių metų vasario pirmosios įsigalioja pernai spalį Seimo priimtos su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisos.
„Urbo“ bankas iniciatyvos šiuo klausimu ėmėsi dar 2024-ųjų birželį, pristatydamas išskirtines sąlygas būsto paskolą refinansuojantiems asmenims. Į „Urbo“ banką savo paskolą perkeliantys kitų kredito įstaigų klientai galėjo ne tik susimažinti palūkanų naštą, bet ir sutaupyti iki 1000 eurų siekiančias refinansavimo išlaidas – jas gyventojams kompensavo bankas. Pasiūlymas sulaukė didžiulio dėmesio, o juo besinaudojančių netrūksta ir šiandien.
2024 metų pabaigą žymėjo ir aktyvus pasiruošimas rinkai pristatyti klientams skirtas VISA debetines mokėjimo korteles, kurios oficialiai buvo pristatytos ir pasiūlytos klientams šių metų pradžioje. Po daugiau nei 30 veiklos metų bankui tai buvo logiškas ir ilgalaikėje strategijoje iš anksto numatytas žingsnis.
„Visi banko produktai ir klientų aptarnavimo kokybę gerinantys sprendimai prisideda prie tikslo tapti kuo patrauklesniu finansiniu partneriu tiek esamiems, tiek potencialiems klientams. Ilgalaikė banko strategija, kurioje esame apsibrėžę teikiamų paslaugų spektro plėtrą, jų prieinamumo didinimą ir kuo didesnės vertės savo klientams suteikimą, pasiteisina – tai rodo tiek banko finansiniai rezultatai, tiek teigiami žmonių atsiliepimai, kurie, savo ruožtu, įpareigoja ir toliau analizuoti, suprasti ir įsiklausyti į savo klientų lūkesčius bei poreikius“, – apibendrina M. Arlauskas.