Dėmesio! Sukčiai suaktyvėjo – kuria netikras finansų įstaigų svetaines

Gerbiamieji klientai,
Vis dažniau fiksuojami atvejai, kai sukčiai kuria netikras finansų įstaigų interneto svetaines, kurios atrodo beveik identiškos tikrosioms. Tokiais būdais bandoma išvilioti klientų prisijungimo duomenis ir pavogti jų pinigus.
Primename – būkite ypatingai atsargūs kiekvieną kartą jungdamiesi prie savo interneto banko.
Kaip atpažinti netikrą interneto svetainę?
Vienas stipriausių požymių, kad svetainė saugi – jos internetinis adresas prasideda https:// (pvz.: https://urbo.lt/lt). Raidė „s“ adrese rodo SSL saugumo sertifikatą, kurio sukčių sukurtos svetainės neturi ir jų adresai dažniausiai prasideda http://.
Prieš spausdami, visuomet atidžiai perskaitykite nuorodą į interneto puslapį, adresą (URL), įvertinkite interneto puslapio turinį (gramatines klaidas, nežymiai pakeistą pavadinimą, ne visiškai atitinkantį puslapio dizainą).
Įtarus, kad nuoroda suklastota – jos nespauskite, o įtarus, kad prisijungta prie suklastoto patikimos įstaigos interneto puslapio – tokiuose puslapiuose esančiose formose neveskite jokių duomenų.
Taip pat niekuomet nespauskite socialinėse programėlėse gaunamų aktyvių nuorodų iš nežinomų asmenų, finansų įstaigų, policijos, VMI. Finansų įstaigos, policija, VMI per socialines programėles nekontaktuoja ir aktyvių nuorodų nesiunčia.
Primename:
- Tikrasis URBO banko interneto svetainės adresas: https://urbo.lt/lt
- Tikrasis URBO banko interneto banko puslapis: https://ibs.urbo.lt/
Jei įtariate, kad sukčiai pasisavino Jūsų „Urbo“ banko sąskaitoje esančias lėšas – nedelsiant informuokite Banką (tel. 19 300 ir spauskite 1) ir policiją (tel. 112).