Paskolų atostogomis pasinaudojo apie 10 000 šalies gyventojų bei įmonių
Medicinos bankas, kartu su kitomis finansų įstaigomis, pagelbėjo privatiems ir verslo klientams, susidūrusiems su finansiniais sunkumais dėl COVID-19 pandemijos, ir suteikė paskolų atostogas. Tai reiškia, kad gyventojai ir verslas, susidūrę su pandemijos iššūkiais, turėjo daugiau laiko atidėti turimų paskolų grąžinimą be ilgų procedūrų, palūkanų keitimo bei sutarčių peržiūros. Nuo kovo mėnesio iki rugsėjo pabaigos su iššūkiais dėl COVID-19 susiduriantys namų ūkiai ir verslai galėjo kreiptis dėl paskolų mokėjimo atidėjimo.
Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, paskolų moratoriumu pasinaudojo apie 10 000 šalies gyventojų ir įmonių. Tai padarė 3 000 įmonių ir per 6 500 gyventojų.
Pastarąjį pusmetį paskolų atostogos didžiąja dalimi buvo suteiktos vadovaujantis bankų pasirašytais paskolų moratoriumais, kuriuos paskatino koronaviruso pandemijos sukeltas neapibrėžtumas. Prašymų atidėti paskolų įmokų mokėjimą daugiausia sulaukta pirmaisiais karantino mėnesiais. Vėliau, pastebi LBA, jų skaičius nuosekliai mažėjo. Vis dėlto, atsižvelgus į situacijos nestabilumą, priimtas sprendimas iki š. m. liepos 1 d. galiojusius moratoriumus pratęsti iki rugsėjo 30 d. Dalis klientų, pasinaudojusių šia galimybe bei pasirinkusių kelių mėnesių atidėjimo laikotarpį, šiuo metu jau yra grįžę iš vadinamųjų paskolų atostogų ir moka įmokas įprasta tvarka. Didžiąją dalį atidėtų paskolų sudaro įmonių įsipareigojimai, likusiąją – gyventojams suteiktos būsto ir kitos paskolos bei lizingo sutartys.
Šį terminą Europos Sąjungos finansų sektoriaus organizacijų bei joms atstovaujančios Europos bankų federacijos prašymu nustatė Europos bankininkystės institucija (EBI, angl. EBA). Pagrindas pasinaudoti moratoriumu to prašančiam asmeniui suteikiamas be kreditingumo vertinimo. Pritaikius moratoriumą konkrečiai paskolai, jo taikymo laikotarpiu – per vadinamąsias paskolos atostogas, – įsipareigojimas banko nėra traktuojamas kaip pertvarkomas ir atidėjiniai šiai sumai nėra formuojami.